سایر خبرها
دانلود ها
کد خبر: 17589
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۲
نسخه چاپی
گزارش از نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در یزد؛
نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم کالا در شهر یزد با حدود 250 غرفه از تاریخ 10 شهریورماه سال جاری تا نوزدهم همین ماه به مدت ده روز در محل برگزاری نمایشگاه های یزد دایر شده است.
 

“حسین ملت یزدی”مسئول برگزاری نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم کالا در استان یزد در گفت و گو با خبرنگار یزد آوا با اشاره به استقبال کم نظیر مردم از نمایشگاه یزد گفت: نمایشگاه  پاییزه عرضه مستقیم کالا در شهر یزد با تقریبا ۲۵۰ غرفه شامل مواد غذایی،پوشاک،کیف و کفش،لوازم التحریر و … از تاریخ ۱۰ شهریورماه سال جاری تا نوزدهم همین ماه به مدت ده روز در محل برگزاری نمایشگاه های یزد برپا شده است.

  

ملت یزدی از  تخفیف ۱۵ تا ۲۰ درصدی اجناس نمایشگاه زیر قیمت بازار خبر داد.

وی همچنین در به پاسخ خبرنگار یزد آوا مبنی بر اینکه مردم و فروشندگان از امکانات محل برگزاری نمایشگاه رضایت نداشتند گفت:سیستم آنچه است که خود نمایشگاه در اختیار ما گذاشته و این مکان مناسب برگزاری نمایشگاه نیست ولی سعی کرده ایم که حالتی به وجود آوریم که رضایت نسبی افراد را فراهم کند.        

 

خبرنگار یزد آوا در ابتدا بین مردم رفت و به غرفه های نمایشگاه سر زد و با  مردم و فروشندگان هم صحبت شد، عده ای از مشکلات می گفتند و عده ای هم می گفتند از اماکن آمده اند و  با ما صحبت نمی کردند.

یکی از فروشندگان از اسقبال خوب مردم و نظارت دقیق بر قیمت ها گفت و شروع به گلایه کردن از وضعیت مکان برگزاری نمایشگاه کرد.

این فروشنده مواد غذایی گفت: غرفه ای پانزده هزار تومان کرایه می گیرند ولی از هوا کش، کولر در حد کافی خبری نیست.

وی  ضعیف بودن امر به معروف و نهی از منکر و کوچک بودن نماز خانه مکان نمایشگاه نیز از مشکلات نمایشگاه از نظر این فروشنده بود.

البته برپایی نماز جماعت و پخش اذان از نقاط قوت این نمایشگاه محسوب می شود. 

از نظر برخی از فروشندگان که احتمال می دادند بازرس باشیم نیز نمایشگاه بی عیب و نقص بود و هیچ گونه مشکلی نداشت و قیمت ها نیز مناسب بود.

 

فروشنده یکی از غرفه های لوازم التحریر از گرانی کاذب گفت و اظهار داشت: کاغذ در یک ماه گذشته تغییر قیمت نداشته ولی متاسفانه دفتر افزایش قیمت ۲۵ درصدی داشته است.

 

در زمان بازدید از نمایشگاه به غرفه لوازم چینی برخورد کردیم و متوجه شدیم بازهم هموطنان عزیز چینی نیز در این نمایشگاه ها بی نصیب نمانده اند و کالاهای تولیدیشان با قیمت های مناسب را عرضه می کنند.

در این نمایشگاه  هنر هنرمندان داخلی زیاد به چشم می خورد که برجسته ترین آن ها در دو غرفه بیشتر رخ عیان می کرد.

فروشنده غرفه فروش مجسمه ها و لوازم لوکس تزئینی نیز به خبرنگار یزد آوا گفت:جنس این مواد از پلی استر است که از چین وارد می شود ولی تولید اجناس در تهران است .

وی به نصف بودن قیمت اجناس تولید داخل نسبت به مشابه خارجی آن اشاره کرد و گفت: بااینکه قدرت خرید مردم کم است ولی از این غرفه استقبال خوبی داشته اند.

یکی از فروشندگان که یک جوان یزدی کارآفرین بود ،تولید کننده ساعت های زیبا از جنس فلکسی گلس بود.

به گفته این جوان کارآفرین با تولید خود توانسته زمینه اشتغال ۴نفر به صورت مستقیم و ۷۰ نفر غیر مستقیم را فراهم کند.

وی موتور روان گرد و بی صدا را از مزایای این ساعت ها بیان کرد و گفت: طرح این ساعت ها شامل کارهای مذهبی، اماکن و آثار باستانی شهر می شود.

این جوان کار آفرین از درخواست کشورهای خارجی از جمله عراق برای صادر کردن این محصول خبر داد و خواستار حمایت مسئولین شد.

نکته قابل توجه نمایشگاه غرفه لوازم التحریر با عکس ها و تصاویر عروسک های ایرانی و مجموعه های ایرانی مثل شکرستان بود، که  مورد استقبال خوب کودکان و خانواده ها قرار گرفته بود.

یکی از کودکان حاضر در این غرفه نیز به خبرنگار ما در خصوص ارائه لوازم اتحریر ایرانی – اسلامی برای اولین بار در این غرفه ها گفت: خیلی خوشحالم که امسال می توانم با لوازم التحریر ایرانی به مدرسه برویم و به جای استفاده از لوازم و برند های خارجی از این محصولات ایررانی که اکثراً کارتون هایی است که روزانه از تلویزون می بینم استفاده کنم

مردم نیز از بالا بودن قیمت ها نسبت به سال های گذشته، چرخ دستی خرید، کم بود فضای نمازخانه، نبود جایگاه بازی و تفریح کودکان، نظافت نامناسب و کمبود سرویس های بهداشتی در مکان نمایشگاه گفتند و خیلی ها نیز فقط به قصد خرید آمده بودند.

 بازدیدکنندگان از نمایشگاه درباره قیمت ها نظرهای متفاوتی داشتند، عده ای راضی بودند و عده ای هم از عدم تفاوت میان قیمت های بازار و نمایشگاه ناراضی.

 


ارسال نظر :

پاسخ دهید

اوقات شرعی
وبلاگستان
به زودی فعال میشود